Terapia poznawczo-behawioralna
Psychoterapia poznawczo-behawioralna w Katowicach.
terapia,poznawczo,behawioralna,cbt,katowice,
223
post-template-default,single,single-post,postid-223,single-format-standard,bridge-core-2.7.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-25.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,elementor-default,elementor-kit-509,elementor-page elementor-page-223
 

Terapia poznawczo-behawioralna

Terapia poznawczo Behawioralna

Terapia poznawczo-behawioralna

Dla kogo przeznaczona jest Psychoterapia poznawczo-behawioralna?

Jeśli masz niezadowalające relacje, myślisz, że nie jesteś wiele wart, nigdy nie czujesz się usatysfakcjonowany, często masz wyraźne i uporczywe lęki, które wywołują u Ciebie niepokój. W swojej „codzienności” nie znajdujesz powodów do radości i przyjemności, przeżyłeś żałobę i to wprowadziło cię w ogólny stan smutku i apatii, z którego nie możesz się wydostać.
Zastanów się czy otwarcie się na osobę, która oprócz tego że może Cię wysłuchać, potrafi także w najbardziej odpowiedni sposób i dostosowany do Twojej indywidualności wykorzystać narzędzia współczesnej psychoterapii. Zastanów się czy to nie jest najlepszy sposób na zainwestowanie czasu w opiekę nad sobą.

Terapia poznawczo behawioralna (CBT)

Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny przeprowadza wstępną ocenę klienta (zwaną oceną), w której identyfikuje zachowania nieadaptacyjne, które pojawiają się w sytuacjach problemowych. Psychoterapeuta zwraca również szczególną uwagę na aspekty poznawcze, czyli myśli, ich strukturę oraz ich wpływ na zachowanie. Następnie wraz z klientem opracowuje zindywidualizowany program, którego celem jest rozwijanie takich umiejętności, które pozwolą osobie zmienić niepożądane zachowania i uświadomić konsekwencje wprowadzania zmian. Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) to podejście edukacyjne, które ma na celu transfer obu umiejętności behawioralnych, takich jak np. wejść w zatłoczone miejsce dla agorafobii, zarówno poznawczej, to znaczy zmienić te myśli i przekonania, które mogą powodować dyskomfort. Działania terapeutyczna w nurcie behawioralno-poznawczym pomagają osobie wykształcić nowe reakcje i nawyki, które wcześniej były niepożądane oraz wyrobić odpowiednie umiejętności tak aby mógł poradzić sobie z pojawiającymi się negatywnymi myślami, które doprowadzały do zniekształcania rzeczywistości, a wszystko po to aby człowiek mógł uzyskać poprawę samopoczucia. Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest rodzajem terapii krótkoterminowej. psychoterapia poznawczo behawioralna
Psychoterapia poznawczo behawioralna

Metodologia poznawczo-behawioralna pozwoliła w ostatnich latach lepiej zrozumieć mechanizmy utrzymujące dysfunkcjonalne zachowania i dyskomfort psychiczny. Gabinet Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Katowicach zajmuje się głównie leczeniem następujących zaburzeń:
• Zaburzenia lękowe (uogólnione, ataki paniki i agorafobia)
• Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne
• Depresja
• Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, otyłość)
• Zaburzenia sfery seksualnej
• Bóle głowy i przewlekłe bóle
• Kryzysy życiowe (m.in. narodziny, rozwód, śmierć, przewlekła choroba)

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.