Telepsychoterapia

Telepsychoterapia

Telepsychoterapia

Psychoterapia online:

• Terapia przez czat: w tym przypadku oboje komunikujemy się za pomocą czatu, pisząc . na Messengera, WhatsApp lub dedykowanych systemów. Nie jest ważne, jakiego programu używamy, ale fakt, że do komunikacji używamy tekstu, a nie głosu i wideo, i że wymiany są na żywo: to znaczy zakłada się, że oboje jesteśmy przed ekranem do końca sesji.

• Terapia e-mailowa: terapeuta i klient komunikują się na zmianę za pośrednictwem poczty elektronicznej. W przeciwieństwie do terapii na czacie, nie odbywa się ona na żywo i może upłynąć kilka minut, godzin, a nawet dni na odpowiedź. Naturalnie w tej kwestii oboje ustalamy terminy. Aby dokonać komunikacji w tej formie oboje potrzebujemy skrzynki e-mail do wysyłania i odbierania wiadomości.

• Terapia przez Skype, Whatsapp, Signal, Messenger – w tym przypadku terapeuta i klient widzą się i słyszą dzięki kamerze internetowej, mikrofonowi i głośnikom lub słuchawkom (często wszystkie zintegrowane z używanym urządzeniem – laptopem, tabletem lub smartfonem – do tradycyjnego komputera, głośniki, kamerę internetową i mikrofon często należy zakupić osobno). Łatwiejsza sytuacja ma miejsce w przypadku Smartfona, który te wszystkie atrybuty posiada. Aby to zrobić, potrzebujesz aplikacji lub specjalnego programu. Jednym z najczęstszych aplikacji jest psychoterapia przez Skype. W moim przypadku terapia online odbywa się za pomocą jednego z poniższych komunikatorów: Skype, WhatsApp, Messenger, Signal. Wybierz który komunikator dla Ciebie jest najlepszy. Jeśli chodzi o moją pracę terapeutyczną to oprócz terapii w gabinecie ten rodzaj terapii jest przeze mnie najczęściej stosowany.

Co potrzeba do terapii online?

W dzisiejszych czasach większość ludzi posiada smartfona /komputer z internetem to daje także minimum funkcji technologicznych, aby móc przeprowadzić terapię na odległość.
Będzie potrzebne także:
• Stabilne połączenie internetowe lub dobre połączanie sieci komórkowej wskazane LTE
• W przypadku komputera lub tabletu połączenie WIFI z siecią domową jest zwykle wystarczające.
• Użytecznym środkiem ostrożności jest poproszenie innych, którzy używają tej samej sieci, aby NIE korzystali z aplikacji do przesyłania strumieniowego, które zajmują znaczną część przepustowości łącza i mogą spowodować pogorszenie jakości rozmowy. Aplikacje wymagające dużej przepustowości to np. Netflix.
• Cichy pokój – najlepiej abyś w tym czasie znajdował się sam/sama w pokoju/domu. Tak aby nikt nie przeszkadzał i nie ograniczał swobody mówienia.

Jak przebiega psychoterapia online?

Po skontaktowaniu się ze mną umawiamy się na sesję psychoterapii online tj. ustalamy godzinę rozpoczęcia i zakończenia rozmowy oraz wybór komunikatora. Na pierwszym spotkaniu online będzie czas na opowiedzenie o swoim problemie i swojej historii, ja natomiast wyjaśnię, kim jestem i jak pracuję.

prywatność podczas sesji online

Prywatność jest oczywiście gwarantowana przez Kodeks Etyczny i najnowsze przepisy dotyczące przetwarzania danych wrażliwych,  RODO. Zamiast tego bezpieczeństwo połączenia zapewniają aplikacje, które są zaszyfrowane.
Jak dokonywane są płatności?
Płatności można dokonywać za pomocą różnych płatności online poprzez: dotpay.pl, Blik, a także na rachunek bankowy podany w dziale: Cennik/płatności
Komunikatory internetowe zostały wyszczególnione na dole strony: Kontakt