Terapia Online

Psychoterapia Online

Psychoterapia online to forma psychoterapii, która odbywa się za pośrednictwem dwóch urządzeń podłączonych do internetu: z jednej strony terapeuta, z drugiej klient. Powody do wyboru psychoterapii online są różne, a niektóre w rzeczywistości mają charakter organizacyjny lub emocjonalny: (psychoterapia na odległość pozwala wielu osobom na stopniowe zbliżanie się i budowanie relacji z psychoterapeutą).

Psychoterapia przez Signal, Skype, WhatsApp, Messenger?

W rzeczywistości jest to znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać:
1) Umawiasz się na spotkanie.
2) Widzimy się w określonym dniu / o określonej godzinie na Skypie, WhatsApp, Signal, Messenger.
3) Terapia jest zakończona.
4) Dokonujesz płatności.
W zasadzie to wszystko! Z tego punktu widzenia niewiele się zmienia, poza tym, że musisz pobrać Skype, WhatsApp, Signal, Messenger na swój komputer tablet lub smartfon.

Czy kiedykolwiek próbowałeś/aś psychoterapii online? Czy chcesz spróbować ze mną?

Pracując ze mną, masz możliwość zrozumienia Kim Jesteś, jestem otwarty aby pomóc Ci znaleźć siłę do zmiany.
Jakie warunki należy spełnić aby psychoterapia online przebiegała prawidłowo

Oto kilka specjalnych warunków w których warto zdecydować się na sesję psychoterapii przez Skype, WhatsApp, Messenger, Signal, zamiast osobiście w gabinecie psychoterapeutycznym:

• Niemożność opuszczenia domu z powodu chwilowego fizycznego unieruchomienia po operacji lub po traumatycznym wypadku, niepełnosprawność uniemożliwiająca podróż.
• Fobie społeczne lub formy unikania społecznego, w przypadku których istnieje wyraźny i powodujący dyskomfort w kontaktach z nowymi ludźmi.
• Przeniesienie się poza teren własnego kraju gdzie istnieją trudności językowe i społeczno-kulturowe.
• Psychoterapia online Polska

Wymagania, instrukcje i warunki psychoterapii on-line:​

1) Koszt sesji wynosi 100 zł / czas trwania sesji – 50 minut.

2) Każde spotkanie można odwołać nie później niż w ciągu ostatnich 24 godzin. W przypadku rezygnacji możemy umówić się na inny dzień i inne godziny. Ważne jest, aby nie czekać do ostatniej chwili na odwołanie – oczywiście poza przypadkami siły wyższej – dlatego istnieje możliwość przełożenia wizyty na inny termin, bez dodatkowych kosztów.
3) Aby skorzystać z konsultacji przez Skype, Whatsapp, należy pobrać i zainstalować na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie wybrany program np.: Skype, WhatApp, Signal, Messenger. Do połączenia wymagane jest połączenie z siecią internetową, która zapewni stabilne połączenie i uniemożliwi zakłócanie rozmowy oraz przerywanie rozmowy.
4) Jeśli, z drugiej strony, z jakiejkolwiek przyczyny siły wyższej, nie będę w stanie połączyć się z Tobą, będziesz mógł zdecydować, czy chcesz otrzymać zwrot pieniędzy, czy umówić się na nową wizytę.
5) W przypadku połączenia ze smartfona lub tabletu, najlepiej aby urządzenie było zamocowane na sztywnym wsporniku lub telefon był umiejscowiony w stabilnym miejscu.
6) Psychoterapia dla osób zza granicy odbywa się za pośrednictwem komunikatorów internetowych: Messenger, Signal, WhatsApp, Skype.
7) Płatność za sesje
a) osoby z zgranicy mogą dokonać płatności na poniższy rachunek bankowy:
Przemysław Stępień
PL31 1140 2004 0000 3802 4484 2060
BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK,
mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING) LODZ,
Skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź 2
b) Płatność online za sesje / rachunek bankowy do wpłaty znajduje się w dziale: Cennik/płatności
8) Psychoterapia online odbywa się za pośrednictwem komunikatorów internetowych wyszczególnionych w dziale: Kontakt

Przestrzegam Kodeksu Zasad Etycznych Psychoterapeuty oraz zachowania poufności i ochrony prywatności także w przypadku konsultacji internetowych.